nasza rocznica

17720006Dziesięć lat temu, w Anglii, powiedzieliśmy sobie „I do” 🙂 To było niesamowite przeżycie dla nas obojga, i z radością ropoczęliśmy wspólne życie.

„Ale od początku stworzenia uczynił ich Bóg mężczyzną i kobietą. Dlatego opuści człowiek ojca swojego oraz matkę i połączy się z żoną swoją. I będą ci dwoje jednym ciałem. A tak już nie są dwoje, a jedno ciało. Co tedy Bóg złączył, człowiek niech nie rozłącza.” /Ew. Mateusza 10:6-9/

W Anglii byli z nami Przyjaciele, którzy zadbali o to, by ten dzień był wyjatkowy. Było skromnie, ale tak wyjątkowo, że łzy kręcą mi się w oczach jak o tym piszę teraz!

2003_0718_104038AALanre naprawdę opuścił dom rodzinny – zamieszkaliśmy w Polsce. Tutaj powoli staliśmy się częścią zielonogórskiego „krajobrazu” i postanowiliśmy zorganizować bardziej polskie zaślubiny – w kościele, z naszymi Najbliższymi. Dzień przed pierwszą rocznicą ślubu wdziałam białą sukienkę i tradycyjnie wyrzekłam słowa przysięgi, których trzymam sięmocno do dziś: „Ja, Monika, zgodnie ze Słowem Bożym, opuściłam swojego ojca i matkę, i połączyłam17720005IMG_3663 się z Tobą, Lanre, aby być Twoją żoną. Będę Ci uległawPanu po wszystkie dni mojego życia.” Zaś Lanre powiedział: „Ja, Lanre, zgodnie ze Słowem Bożym, opuściłem swojego ojca i matkę, i połączyłem się z Tobą, Moniko, aby być Twoim mężem. Będę cię kochał, szanował i chronił, i opiekował się po wszystkie dni mojego życia.”

Pamiętam, że moje słowa o uległości wzbudziły nieco kontrowersji, hihi, zwłaszcza wśród niektórych koleżanek z wyraźnymi zapędami feministycznymi. Najwyraźniej więcej we mnie bogobojnej matki Polki niż wolnej feministki (niektórzy znajomi z liceum byliby zaszokowani czytając te słowa – człowiek się zmienia, no!).

01A teraz? Jest przygoda 🙂 Mąż mój jest wyjątkowy, kocham Go i czuję się kochana jeszcze bardziej niż dziesięć lat temu. Sielanka? Nie, ale wierzymy, że jesteśmy ze sobą dzięki Bożemu prowadzeniu, i nawet jeśli czasem coś się nie układa, wiemy, że musimy się postarać i ponaprawiać. Bo małżeństwo dla nas to coś więcej niż chemia między nami, to decyzja, którą podjęliśmy świadomi konsekwencji.

Dziękuję Bogu za każdy nas dzień, modlę się o dużo, dużo więcej cudownych chwil razem, i każdemu  życzę takiej wyjątkowej drugiej Połówki 😀

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s