jak to się stało??

Często na fb widzę różne zdjęcia, na których wskazana jest wyższość matki nad ojcem tudzież ktoś próbuje udowodnić komuś jak to kobiety zajmujące się domem mają ręce pełne roboty (niemalże pełniejsze niż te, które pracują zawodowo i zajmują się domem, hihi), ci co nie szczepią próbują udowodnić, że ci co szczepią krzywdzą swoje dzieci (ale oni tylko wyrażają swoją opinię) i vice versa, zaś matki karmiące piersią walczą o swoje prawo do odrobiny ekshibicjonizmu (zaznaczam, też karmię piersią)… i tak się zastanawiam, jak to się stało, że ciągle coś komuś udowadniamy, że chcemy wszystkich przekonać do swojej racji, chcemy być akceptowani, a równocześnie szpilimy to tu to tam.
I nie myślcie, że wytykam palcem. W końcu sama wrzucam na fb zdjęcia ciacha i cieszę się z każdego „lajka” 😉 Nie wspominając już o moim blogowym ekshibicjoniźmie! Internet tworzy tyle możliwości!
Zastanawiam się tylko, kiedy przekraczamy granicę przyzwoitości… I.. jak to się stało, że nie zauważamy czy i kiedy tę granicę przekraczamy?
Kiedyś roześmiałam się zobaczywszy zdjęcie, na którym było z czym dzieci przychodzą do mamy (dużo pytań), a z czym do taty (pytanie jedno: gdzie jest mama?). A potem sobie pomyślałam, że to nie jest prawda (a przynajmniej nie cała) w przypadku większości tatusiów, których znam! Czy oburzyło ich takie przedstawienie sprawy?
Innym razem przykłuło moją uwagę wyliczanie o ile lepiej karmić piersią niż butelką… super… tylko jaką opcję daje to mamom, które piersią karmić z jakiegoś powodu nie mogą? Opcję doła?

A może ja zbytnio filozofuję? Może za bardzo się zastanawiam kto jak co przyjmie? Może właśnie to jest fajne w necie, że każdy może wrzucić to co lubi nie przejmując się innymi (no, poza tymi co lajkują 😉 ). Może to wszystko jest tylko sposobem zwrócenia uwagi na rzeczy, które nas poruszają?
Kiedy szłam do liceum, Internet jako narzędzie komunikacji przeciętnych Kowalskich po prostu nie istniał! W ciągu dwudziestu lat stał się nieodłączną częścią naszegożycia… jak to się stało??

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s