20-lecie!

IMG_4310Rodziny się nie wybiera – można trafić lepiej lub gorzej (mi się całe szczęście całkiem dobrze trafiło 🙂 ), ale każdy jakąś ma. A jak się jest mega szczęściarzem jak ja – można mieć dwie rodziny 🙂 Na dodatek tę drugą sobie sama wybrałam – to moja Rodzina w Chrystusie. To tutaj Lanre i mnie poprowadził Bóg i tak dziesięć lat temu  dołączyliśmy do Kościoła Bez Ścian IMG_4266(www.bezscian.pl) i staliśmy się częścią tej wyjątkowej Rodziny!
Zaś w zeszły weekend wspólnie świętowaliśmy dwudziestolecie kościoła! Ach, co to było za przeżycie!

W piątek od 19 do ok.21 byliśmy na uwielbieniu, gdzie wielbiliśmy Boga dziękując Mu za te wyjątkowe 20 lat.IMG_4273 Zespół uwielbienia dawał czadu, wszyscy się mega włączyli – Pan Bóg musiał mieć uśmiech od ucha do ucha patrząc na nas. Nawet Dzieci się nie nudziły tylko tańczyły i śpiewały z nami! Chwała Ci, Boże, no!

Sobotnie spotkanie miało nieco inny charakter. Były wspomnienia,opowieści, filmiki i zdjęcia oraz podziękowania, a IMG_4336wszystko to okraszone łzą wzruszenia, która – przynajmniej w moim – oku się kręciła. Ach, jak niesamowicie się tego słuchało! I wiecie co? Teraz jeszcze bardziej doceniam naszych Pastorów i jeszcze bardziej mi się chce z tą Rodziną być! Mamy swoje lepsze chwile i gorsze, nie ze wszystkimi łączą nas bliskie relacje czy przyjaźnie, ale… to nasze miejsce, nasza historia, nasz Bóg, a w Nim – IMG_4338nasza przyszłość.

Po części oficjalnej Agape (taki metajęzyk protestancki, hhihi) – wspólna uczta przepełniona miłością 🙂 Każdy dołożył coś od siebie (nam też udało się sernik upiec, a co!) i… się działo! Bo przecież najlepiej się rozmawia przy jedzeniu. Były wspomnienia, plany, oglądanie Kroniki Kościoła (Ewo, IMG_4259kiedy Ty ją zdążyłaś zrobić??), było na słodko i na słono, było „Sto lat” i tort ze świeczkami… No, było tak, że wyjść się nie chciało… i jak już się zebraliśmy (sprzątanie grupowe też było), to jakoś trudno było wyjść, więc… było i stanie przy drzwiach i łapanie ostatnich chwil razem (mieliśmy się przecież zobaczyć „dopiero” następnego dnia…IMG_4329

Młodzi, starzy… wszyscy byliśmy razem, a mnie przepełnia wdzięczność  – Bogu, że nas tak prowadzi, zmienia, buduje i wciąż stawia nam nowe wyzwania; – PastoromStarszym Kościoła, że dzielnie dowodzą naszej trzódce, służąc i wspierając, gdzie się tylko da (a sieją, że hoho!); – Braciom i Siostrom, którzy są i którzy byli, za tworzenie tej wspólnej historii i stanie IMG_4256ramię w ramię w Chrystusowej armii!

Kiedyś Chrześcijaństwo wydawało mi się nudne… a potem okazało się, że to MEGA PRZYGODA, bo to w końcu Bóg nadaje życiu sens -jeśli Mu na to pozwolimy, oczywiście 😀

A za następne dwadzieścia lat… hoho!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s