Dzień Babci i Dziadka

IMG_5115Tym razem Dzieci z Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej Salomon zaprosiły Dziadków z okazji Ich święta na szkolną wersję „Wideoteki Dorosłego Człowieka” 😀 Zaczęło się od… wspomnień meczu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 1974, gdzie obejrzeliśmy gol dejny w meczu Polska-Włochy… tak, tak, to były czasy, kiedy oglądanie polskiej druzyny w akcji było IMG_5118przyjemnością… zwłaszcza, gdy do ćwiczeń i gry zachęcała Maryla Rodowicz, która zaraz po migawce z meczu weszła na scenę pięknie śpiewając, w towarzystwie ćwiczących Chłopców z „Zerówki”! Dali radę!!!
Program się rozkręcał… chwilę po Maryli, na scenę wkroczyły … Filipinki!!! Ach, Ich zgrany taniec zachwycił wszystkich (brawo dla Dziewczynek z „Zerówki”!!!).IMG_5119
Myślicie, że to dużo gwiazd… hm… poczekajcie, wspomnienia lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych minionego stulecia dopiero się zaczynały!!! Gdy Filipinki zeszły ze sceny, mieliśmy krótkie video-odwiedziny Wielkiej Czwórki, czyli… rozkołysali nas Beatlesi migawką z jednego z koncertów, a zaraz potem… polscy Beatlesi – Czerwone Gitary! Tak, tak, IMG_5127Chłopcy z gitarami, Dziewczynki z parasalkami (klasa druga), a my kołysaliśmy się i klaskaliśmy do „Ciągle pada”! (nad wyraz adekwatne, gdy za oknem mżawa, hehe, niestety – marznąca…).
Ach, atmosfera podgrzana, pora na występ anglojęzyczny… Tak! Tak! Następny an scenie był zespół Boney M! IMG_5131Wymietli maksymalnie (tak, wiem, słowa dumnej mamuśki), a Ifek w srebrnej koszulce wyglądał szałowo (ukłon w stronę Ani O! Dzięki za pożyczenie!).
Uff… emocje opadły, mogliśmy przestać podskakiwać, ale to nie był koniec niespodzianek… Dzieci wraz ze swoimi Paniami przygotowały specjalny filmik, by pokazać Dziadkom jak bardzo i za co Ich kochają, oraz czego Im życzą. To było… (no,IMG_5140 po prostu muszę użyć tego słowa!) MEGA!!! Filmik był taki, że oczu od niego oderwać nie mogłam! Dzieci zorganizowane na maksa, z pięknymi rysunkami i innymi dziełami rąk własnych! O! Podziw wielki dla Pań, naprawdę! Brawo przeogromne dla wszystkich klas 0-3! Kochani Salomonowiczowie! Wymietliście na maksa!IMG_5159

Zaś potwierdzeniem moich zachwyconych słów niech będzie fakt, że moja Mama, czyli Babcia Kemi i Ifka… się popłakała ze wzruszenia. I stwierdziła, że nie pamięta kiedy ostatnio tak się wzruszyła na występie Dzieci!

Na koniec zaś wszyscy Dziadkowie dostali filmiki i upominki od Dzieci 😀 Dziękujemy!!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s