błogosławieństwo Maluszków

IMG_5477Prawie dla każdego Rodzica Dziecko to wyjątkowy skarb, dla którego jest gotów ponieść wszelkie poświęcenie, a także wiele zrobić. I my nie jesteśmy wyjątkiem. Dlatego z radością wzięlismy udział w kościelnym błogosławieństwie Maluszków –  gdzie Rodzice oddają swoje dzieciątko pod opiekę Bogu. Jest to święto całego kościoła, i razem cieszyliśmy się to chwilą. Gdy Lanre trzymal Femka na rękach, wypowiadal następujące słowa: „Boże Ojcze, dziękuję Ci za Femiego, który jest darem od Ciebie. Powierzam go i poświęcam Tobie, Boże Ojcze.
Ogłaszam, że jest wyłączną Twoją właśnością i będzie wychowany z miłości i bojaźni Bożej. Będzie służyć Tobei przez całe życie, z całego serca i dlatego mu się we wszystkim powodziło. Jest pod Twoją ochroną, strzeżony przez aniołów IMG_5499od wszelkiego zła. Twoja dobroć i łaska będą m towarzyszyć przez wszystkie dni jego życiai razem zamieszkamy w Twoim domu na wieczność.” Muszę napisać, że się co nieco wzruszyłam – cudownie jest tak błogosławić swoje Maleństwo z całego serca.
Każdy Maluszek był też wcześniej omadlany przez grupę proroczą, i wraz z obrazkiem z wersetem IMG_5507(wspaniałe dzieła Ewy Piechel!) dostaliśmy słowo prorocze dla naszego Femka.
Nie świętowaliśmy tego wydarzenia z Rodzicami, bo Femiś miał już ceremonię nadania imienia, ale dedykowanie Go Bogu przed całym kościołem było naprawdę wyjątkowe. Jestem pewna, że wszyscy Rodzice, którzy tam z nami stali czuli się podobnie – bo czyż można oddać przyszłość swojego Dziecka w lepsze ręce?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s