Dziewiątka Femisia

IMG_5577Dwie dziewiątki w jednym miesiącu! Nieźle nam idzie! Wszyscy patrzymy z lekkim niedowierzaniem, że to już 😉 Jak to się stało?!

Femiś rośnie jak na drożdżach i zmienia się w sposób fascynujący. Oczywiście, każdy kto zajmuję się rozwojem dzieci powie mi, że nic w tym zaskakującego, a jednak… ja tam IMG_5616podręczników mądrych nie czytam, tylko się po prostu swoim Synkiem zachwycam… w końcu… od czego są mamy??

Ostatnio Femiś przyspieszył swoje raczkowanie. Ani się człowiek obejrzy, a Femcia już nie ma obok! Ulubione miejsce Jego wędrówek? Pokój Kemi i Ifka! I nie ma co się Mu dziwić – w końcu tam na podłodze IMG_5688jestt najwięcej skarbów! Niektóre trzeba chronić przed Femkiem (zeszyty i książki), przed niektórymi trzeba chronić Femka (klocki Lego), ale są i takie, które zostają Femkowi odstąpione… na przykład cymbałki. I Femiś nieźle na nich pogrywa sobie.. i nam 😉 [tak… trzeba się będzie przygotować psychicznie na trzecie Dziecko w szkole muzycznej… czy teraz ja mogę wybrać IMG_5674instrument??]
Ostatnio Femiś odkrywa, że każda akcja wiąże się z pewną reakcją… próbuje ptwierać i zamykać drzwi (a mama ratuje palce przed przytrzaśnięciem), rzuca piłeczkę i czeka aż wróci (dzisiaj, spryciaż, wrzucił ją do przewróconego pudła, a potem przechylał pudło, żeby ją wydostać!), przyciska klawisze zabawek i cieszy się, gdy słyszy różne IMG_5686dźwięki. Świat fascynuje go na maksa!

Ostatnio coraz częściej mówi „mama”, a ja łudzę się, że to mnie autentycznie woła (taaa…). Chętniej też idzie na ręce do różnych ludzi, ale ostro kontroluje, czy mam lub tata są obok.

Jedzenie to też wielka przygoda! Dalej IMG_5550chętnie wciąga warzywka, żółtka, rybki i kurczaka, a do tego uwielbia soki… ale nie chce ich z butelki czy niekapka, tylko… z kubka… sprytnie sobie jakoś tak języczkiem chlipie i wciąga równo 🙂

Ach, a do tego wszystkiego radośnie wszystko podgryza… włącznie z… klapkami IMG_5690mamy – to musi byc jakiś wyjątkowy plastik, hehehe. Ale nas tez potrafi nieźle chwycić zębami – wyraźnie Go dziąsła mocno swędzą (wszystkim mamom ząbkujących maluchów polecam dentinox 🙂 ).

Dziewięć miesięcy… Femiś o 50% się wydłużył, waży prawie 3 razy więcej niż po urodzeniu, i ma 6 zębów, któych nie miał wcale 🙂 Szaleństwo!!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s