11 miechów za nami!

IMG_6220Tak! Femiś dzisiaj skonczył jedenascie miesięcy! Nie mgę wprost uwierzyć, że za miesiąc będzie roczniakiem! Niemniej… po Jego rozwoju stanowczo widac, że zbliżamy się do pierwszych urodzin 🙂

Jak widać na focie, Femiś już pewnie stoi. Co więcej, potrafi samodzielnie zrobić dwa, trzy kroczki, po których bezpiecznie ląduje na pupie. Próbujemy tez Go anuczyć, by schodził nóżkami w dół z łóżka/ tapczanu, ale… ta sztuka udała Mu się dopiero dwa razy. Cóż, praktyka czyni mistrza 😉 Oprócz tego, ma się rozumieć, ostre raczkowanie.

Jedzenie to też wielka przygoda. Ze słoiczków – deserki, które Femiś uwielbia (ja też, bo wygoda to wielka!). Poza IMG_6235nimi wciąga warzywka, zupki, kurczaka, rybki, ryż i makaron. Mniam 🙂 Wciąż też sięga po cycek, ale to raczej tak do popicia (bo, jak każdy wie, zupę warto popić 😉 ).

Ulubione zabawy to wkładanie, wciskanie i wyciąganie. Plus odkręcanie słoików. W ogóle musimy uważać, co robimy, gdy Femiś jest obok, bo Jego umiejętności naśladowcze IMG_6218bywają niemal szokujące 😉 Jeśli połączyć to z dużą ciekawością otaczającego świata… tak, Femiś uwielbia wszystko wokół… wypróbować… na swój sposób! A! I lubi przesuwac korale na ikeowskiej zabawce – polecam (widac jej kawałek na pierwszej focie).

Mówienie. Hm… jest „tata” i „mama”, choć IMG_6223czasem odwrotnie… a do tego… Kemi to też „mama”. Zdaje się, że od „Kema” stworzone. Przezabawnie! No i oczywiście jest machanie papa na pożegnanie, do którego Femiś mówi czasem „papa” a czasem „bye bye”. Ach, te dwujęzyczne zawirowania – czekamy na więcej 😉

Z większych osiągnieć – wspólnymi siłami (Lanre i ja) odzwyczailismy Femisia od nocego zwisu a cycu, i teraz jest duuużo przyjemniej w nocy 🙂 Dzionek też jakby się trochę uregulował – mamy teraz jedną długą drzemkę przed południem (półtorej do dwóch godzin) i dwie krótsze po południu (30-45 minut).

Jej… tak cudownie patrzeć jak Femiś się zmienia – rośnie, poznaje coraz lepiej świat, a my możemy Mu w tym towarzyszyć! Ach, dzięki Ci, Boże, za każdy dzień!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s