kropla krwi

IMG_6995Dzisiaj odwiedziłam Akademię Odżywiania na ulicy Niecałej 2b w Zielonej Górze. Nie, nie przechodzę na dietę cud, która mnie odchudzi w miesiąc! Skusiło mnie badanie żywej kropli krwi. Krótkie ukłucie, mikroskop, i już patrzyłam na swoją własną krew, a Pani Jola Meller objaśniała mi co tam widać 🙂 A oto co pokazuje nam obraz żywej kropli krwi (za Akademią Odżywiania, którą IMG_7001można znaleźć na facebooku):
– stan odżywienia organizmu
– równowagę kwasowo-zasadową
– obecność grzybów
– kryształy kwasu moczowego
– obecność pasożytów
– stopień aktywności krwinek białych mających wpływ na naszą odporność
– ilość toksyn we krwi
IMG_6994– obecność cholesterolu
– agregację erytrocytów (może powodować incydenty zatorowo-zakrzepowe, tj. zawały lub udary).
Pani Jola wrzuciła mnie też na tę super wagę, która okresliła masę mojego ciała, wagę mięśni, zawartość wody w organiźmie,
wagę nóg i rąk, BMI, przemianę materii i jeszcze kilka rzeczy.
Choć wizyta w takim miejscu dla osoby o mojej posturze nie jest szczytem szczęścia, przy Pani Joli czułam się fantastycznie! Wyjaśniła, co ją niepokoi (w mojej krwi, wadze itp.), zachęciła, bym zrobiła kilka dodatkowych badań krwi i stworzyła super atmosferę – czułam, że mam Jej wsparcie. Zachęcała do zmiana, ale nie straszyła. Co będzie dalej? Wszystko zależy ode mnie 🙂 Czy jestem IMG_7003gotowa na zmiany, czy chcę zacząć działać? Parę przemyśleń przede mną 🙂
A na focie wynik ważenia Kemci – Dzieci wynik jest dużo bardziej ograniczony niż dorosłych, ale Kemcię ucieszyło, że wszystko jest w normie. Poza nawodnieniem, więc muszę Dzieciom butelki na szyję przywiązać, bo oboje wyszli na suchcieli, hehe.

Podsumowując – polecam! Warto się dowiedzieć co tam w nas siedzi i co z tym możemy zrobić. I to za naprawdę przystępną cenę (porównując z innymi na rynku, co zrobiłam, cena jest WYBITNIE przyjazna!!!)!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s