są takie miejsca :D

IMG_8497Znacie Przylaski? Nie??!!

No, dobra, przyznaję, cztery lata temu też nie miałam pojęcia gdzie są, a jeszcze rok temu zbłądziłam porządnie jadąc do Przylasek. I choć mała to wioska, to o Przylaskach dziś napiszę… a właściwie o pewnej Rodzinie z tej wioski – o Karwanach 😀
IMG_8443Ta się uroczo złożyło, że dwoje z pięciorga Karwanków chodzą do Salomona – Igor z Kemi, a Iga z Ifkiem. I od czterech lat, to właśnie u Karwanków, Kemi klasa organizuje „święto ziemniaka”. Jak sama nazwa wskazuje, objadamy się wtedy ziemniakami (w mundurkach) oraz wszelkimi innymi pysznościami przywiezionymi przez każdą Rodzinkę z Kemi klasy (ach… na samo wspomnienie leci ślinka!)! Ale – wbrew nazwie – nie o samo objadanie się chodzi! Bo najważniejsze jest to, że się razem spotykamy! Dzieci hasają, Rodzice rozmawiają – jest suuuuper! A wszystko to u mega gościnnych Karwanków! Cóż to za Rodzina!

Już od progu witają człowieka takimi uśmiechami, że ciepłoIMG_8408 się w środku robi. Tu zagadają, tu wciągną do kuchni i człowiek z radością chwyta za kawę, a potem sam się prosi, żeby mu jakąś pracę, choćby najmniejszą dali… i tak płynie czas… Borys (najstarszy Syn) zagaduje, dzieci młodsze na placu zabaw w ogrodzie moga pomykać, gąski obejrzeć, króliki na grządce wyśledzić… dorośli rozmawiają…
Gospodarze – Renia i Darek – z sercem do każdego podchodzą. Uwielbiam tam siedziećIMG_8395 i słuchać o pszczołach, gołębiach, zdrowym żywieniu… a Renia i Darek to prawdziwe skrabnice mądrości! A i cierpliwi w słuchaniu!
Ach, nie jest łatwo wyjechać z Przylasek… i jak zbyt długo się tam nie jest, to coś tam ciągnie…
A jakby tego było mało, gospodarstwo Karwanków to miejsce, gdzie można kupić świeżutkie jajka, przepyszny własny miód, „nie-nabite-hormonami kurczaki”, pyszne niechemiczne warzywa… mniam! Polecam!

I już sobie rozmyślam, jak to bedzie fajnie znowu Karwanków odwiedzić 😀 Nasiąknąć atmosferą Ich domu i zrelaksować się na maksa! Dzięki, Kochani!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s