Jasełka

W tym roku w „Salomonie” przyszło mi uczestniczyć w dwóch Jasełkach. W poniedziałek Rodziny i Przyjaciół gosciły klasy 0-3, a w środę – klasy 4-6. I muszę przyznać, że oba występy zachwyciły mnie na maksa.

IMG_9446W klasach młodszych, odpowiedzialną za przedstawienie była Pani Marta (Wychowawczyni Ifka), która tłum amatorów w wieku 5-10 lat przemieniła w świetną trupę aktorską, która wystawiając „Awanturę w Przechwałkowie” nie tylko w nietypowy sposób przybliżyła nam sens Świąt, ale i rozbawiła widzów na maksa – śmialiśmy się w głos! Dekoracje, choć prosto wyglądające, na pewno wymagały sporo pracy i  także zachwycały! Atmosfera Przechwałkowa była super 🙂

Zupełnie inne były Jasełka klas starszych – był to teatr cieni. Część Dzieci pięknie śpiewała, a zgranie śpiewających i występujących było naprawdę niesamowite! Chyba wszyscy na sali byli wzruszeni!IMG_9490

Czym są Jasełka dzisiaj? Oczywiście wyjątkowym czasem, by spotkać się ze szkolną społecznością i podziwiać występujące Dzieci 🙂 Ale Jasełka to też chwila, by przysiąść, by przypomnieć sobie o cudzie narodzin Boga-Człowieka, którego w grudniu wspominamy na początku Jego człowieczej drogi, a już zapowiadającej to co ma przyjść. To nasze wyznanie wiary, oddanie chwały Najwyższemu i radość, że mamy tak wyjątkowego Boga! To czas, by radować się i cieszyć się to radością z całym światem – Bóg jest tutaj, na ziemi, dla nas! Dla Ciebie i dla mnie, dla każdego! Czy to nie wpsaniała wiadomość?
Każdego dnia adwentu modlę się z Dziećmi o Rodzinę i Przyjaciół, którzy jeszcze Boga nie znają, by zawierzyli Mu i oddali Mu swe życie. To nasze przygotowanie do Bożego Narodzenia 🙂 A jak tam Wasze przygotowanie serc?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s